Fireflies


Join the forum, it's quick and easy

Fireflies

Florentin Rivera

Goto down

Florentin Rivera Empty Florentin Rivera

Příspěvek pro Florentin Rivera Fri Aug 23, 2024 2:36 pm

Florentin Rivera Magernblur-regularFlorentin Rivera Xj952k
Florentin Rivera Obliga
Florentin Rivera Floren10
Florentin Rivera Oanstreet
Co ke mě.. myslím, že to slovo, které sedí jako prdel na hrnec, je pohodář. To prostě jsem, pohodář. Žádný stres, žádné vlny, žádné dojímání nad minulostí nebo trauma z katastrofické budoucnosti, tak daleko já nikdy nejsem. Neřeším co bylo nebo co bude, pro mě je důležitý okamžik, přežít teď, ne přežíš, žít. Beru všechno s klidem takové, jaké to je, nemám tendence věci zlehčovat nebo o nich snít, prostě seberu karty, které mi osud nadělil a budu hrát s tím, co je. 
Řekl bych, že jsem vcelku dobrák, snažím se řídit podle své vlastní vnitřní morálky, ale ta někdy povoluje i to, co by jiní považovali za špatné. Nemám žádné hluboké přesvědčení, nejsem zarytě klaďas ani záporák, jsem to, co je podle mě zrovna potřeba. Nejsem bezcitný a zároveň se nebojím ušpinit ruce. I když zabíjení je to poslední, co volím. Já chci žít a chci tu možnost dát i všem ostatním, dobrým, špatným, upřímně je mi to jedno. Věřím, že je každýho věc, jakej chce bejt nebo co chce dělat, jakou cestu si zvolil a dokud nejsi v jeho botách, nemáš právo soudit. Žij a nech žít, tak to náš dědek říkával a já se s tím ztotožňuju.
Většinu času mám na rtech ledabylý, skoro líný úsměv, který si mnozí vysvětlují jako provokaci, mnozí jako lehkovážnost, ale ti, kteří mě znají, prostě ví, že v tom nemají hledat žádný hluboký význam, protože já na velký gesta nejsem. Jsem flegmatik. Věci kolem mě mě jen tak nerozhodí, zůstávám klidný i ve chvílích, kdy ostatní podléhají stresu nebo emocím. Mám přirozenou schopnost udržovat si odstup a zůstat vyrovnaný, i když se dějí komplikované nebo nepříjemné věci. Neberu si věci příliš osobně, a když se objeví problém, raději ho promýšlím v klidu, než abych jednal impulzivně.
Nevyhledávám konflikty, a když už se do nějakého dostanu, snažím se situaci uklidnit nebo se mu raději vyhnout. Neztrácím čas zbytečnými hádkami, protože pro mě je důležité zachovat harmonii a udržet si své vnitřní klidné tempo. Někdy působím lhostejně, ale není to o tom, že bych necítil emoce – jen je neprojevuji navenek tak výrazně jako ostatní. Mám tendenci držet si své pocity pro sebe a zbytečně je neventiluji.
Mám rád stabilitu a jednoduchost. Nepotřebuji dramatické změny ani velké vzrušení. Jsem spokojený s tím, když věci plynou svým vlastním tempem. Dokážu být trpělivý, což mi umožňuje vypořádat se s náročnými situacemi bez toho, abych propadal panice.
Můj klidný přístup mi často pomáhá zvládat stresové situace a být oporou pro lidi kolem mě. Ať už jde o práci, vztahy nebo každodenní život, snažím se udržovat stabilitu a nenechám se jen tak vykolejit.
Mám určité charisma, lidi kolem mě to přitahuje, nadhled na život, zájem o ty loosery bez budoucnosti, rovnej přístup ke všem, mají mě rádi a já na oplátku vím i o těch, na které svět zapomněl. Umím toho využívat, jsem herec, dokážu na sebe strhnout pozornost a donutit je, aby chtěli vědět víc, stejně jako dokážu splynout s davem a být neviditelný. Ale to už je součást celé show.

Florentin Rivera Oanstreet
Inu pojďme si rozebrat těch tisíc věcí, které mě odlišují od všech ostatních a které vás rozhodně zaujmou, když půjdu kolem, ale vězte, že když nebudu chtít, aby jste si mě všimli, nevšimnete si ničeho.
Mám fialové vlasy. Jo, možná to je v mém věku už trochu dětinské, ale čert to vem, vždycky mě bavilo lidi z nějakého důvodu zneklidňovat a rád si užívám ty pohledy, když procházím v té nudné šedi blondýnů a brunetů a přitahuju pohledy všech kolem. Přirozeně mám vlasy tmavé, antracitově černé, což je na těch odrostech a obočí docela vidět, ale mám to tak rád, trochu na punk, trochu ledabylé, trochu rebelské, znáte to. 
Ve tváři a jejím okolí mám celkem 16 piercingů, pecek, kroužků, hrotů, nejspíš všude, kde si vzpomenete, hlavně teda v uchu, ale taky v obočí, v nose, ve rtu a dokonce i v jazyku. Jako jo, mám taky propíchnuté bradavky, ale ty jen tak normálně lidem neukazuju. Ačkoliv.. No nic, celé to železářství samozřejmě působí docela tvrdě a drsně, což je zase v naprostém konstrastu s tou tváří, která se věčně věků jen lenivě usmívá a nenechá se ničím vysrat. Jo, jsem si jistej, že ty vrásky u kořene nosu mám právě od toho věčného optimistického úsměvu, který mnohé lidi kolem mě tak neskutečně rozčiluje!
Lidi ale obecně většinou nejvíc zaujmou mé oči. Jsem heterochromik, takže geneticky má každé moje oko jinou barvu. To levé je ocelově šedé, temnější a nedůvěřivé a to pravé, jasně modré jako letní obloha, zase veselé. Skoro jako já, dvě strany jedné mince, dvě oči jednoho kluka.
Nejsem nijak závratně vysoký, se svými stosedmdesáti se v davu lehce ztratím a těch kilo bych taky potřeboval víc, ale jednak se jídlo shání zatraceně těžko, jednak mi ta hubená postava celkem pomáhá se protáhnout těmi otvory a vměstnat se na malá místa, což vzhledem k mému životnímu stylu celkem sedí. Do přímého kontaktu se rozhodně nepouštím, řekl bych, že mám dobré pohybové schopnosti, jsem celkem rychlý, mrštný, má postava je atletická a šlachovitá, ale žádný gladiátor rozhodně nejsem. Spíš to drobné tintítko, které uteče, když je třeba, takže proč se mořit posilováním.


Florentin Rivera Oanstreet
Florentin Rivera Giphy
Jako někdo, kdo dokáže ovládat elektřinu, mám v rukou obrovskou sílu, která mi umožňuje manipulovat energií kolem sebe. Cítím proudy elektrické energie ve vzduchu, v zařízeních, i ve všem, co mě obklopuje. Dokážu elektrický náboj ovládat, soustředit a směřovat kamkoliv chci. Stačí, abych se soustředil, a můžu generovat elektrické výboje přímo z mých rukou, od malých jisker až po silné blesky.
Mám schopnost ovládat elektronická zařízení – mohu je na dálku zapínat, vypínat nebo s nimi manipulovat. Bez ohledu na to, zda jde o jednoduchou žárovku nebo složitý počítačový systém, stačí, abych na ně zaměřil svou mysl, a můžu je kontrolovat podle své vůle. Elektrické systémy, které jsou pro jiné uzavřené nebo nečitelné, mi připadají jako otevřená kniha – vidím, jak se proudy energie pohybují, a mohu je přesměrovat podle svého přání.
S elektřinou mohu nejen útočit, ale i ochraňovat sebe a ostatní. Kolem sebe dokážu vytvořit pole energie, které mě chrání před nebezpečím, ať už jde o fyzické útoky nebo elektronické hrozby. Vnímám, jak elektřina proudí lidským tělem, a dokážu využít svou moc k léčení nebo stimulaci svalů a nervů. Na druhou stranu, pokud je to nutné, umím způsobit šok, který paralyzuje protivníka.
Škoda jen, že ji na takové úrovni ovládat neumím..
Jako pouliční zloděj se spoléhám především na svou rychlost a nenápadnost. Moje hlavní dovednosti zahrnují rychlé ruce a umění "mizet" z dohledu během okamžiku. Ticho je pro mě klíčové – musím se umět pohybovat nenápadně v davu a vyhnout se pozornosti ostatních. Díky své přesnosti a citlivosti v prstech dokážu rychle a nepozorovaně odcizit peněženky, hodinky nebo jiné cennosti, aniž by si toho oběť všimla. Další důležitou schopností je pro mě předvídavost – musím rychle analyzovat okolí, vyhodnotit situace a identifikovat potenciální hrozby nebo příležitosti. Dobrá paměť a smysl pro prostorovou orientaci jsou pro mě zásadní, abych mohl rychle najít únikové cesty. Klíčovou je také schopnost manipulace s lidmi – často využívám odvádění pozornosti nebo chytré řeči, abych zmátl oběť a odvrátil její pozornost od toho, co skutečně dělám.
Jako kouzelník na druhé straně využívám mnoho podobných dovedností, ale s jiným cílem – bavit a ohromovat. Zaměřuji se na iluze a vytváření triků, které diváky fascinují a zanechávají je v úžasu. Stejně jako zloděj mám rychlé a šikovné ruce, které mi umožňují provádět složité pohyby, aniž by byly viditelné pro oko diváka. Klíčovou schopností pro mě je odvádění pozornosti – nasměruji divákovu pozornost na jedno místo, zatímco trik se odehrává jinde. Kreativita a imaginace jsou pro mě nezbytné, protože neustále vymýšlím nové triky a techniky, které ohromí publikum. K tomu přidávám i své herecké schopnosti, kdy dokážu dokonale předvést emoce, napětí a dramatické momenty, čímž zvyšuji dopad svých iluzí.
Ať už jsem zloděj nebo kouzelník, mám mistrovskou kontrolu nad vnímáním lidí a umím pracovat s tím, kam se člověk dívá a co si všímá. Zatímco jako zloděj využívám tyto schopnosti pro osobní prospěch a podvod, jako kouzelník je používám k vytváření zázraků a iluzí pro zábavu a potěšení svého publika. Přestože mé motivace a cíle se liší, základem mého úspěchu jsou vždy obratnost, rychlost, preciznost a schopnost manipulace s lidskou myslí. V kombinaci s mými schopnostmi se jedná o vražednou schopnost, která ze mě činí nepolapitelného, téměř bájného zločince, kterého se nikdy nepodařilo dopadnout.

Class - C2
Control - 4
Physical Strength - 4
Psychic Power - 5
Fighting with weapons - 2
Instincts - 3.5
Speed - 4
Intelligence - 4
Mana -  3,5
 
Florentin Rivera Oanstreet
Narodil jsem se ve Španělsku před pět a dvaceti lety. Rodiče byli hodně mladí, romantika jako blázen, když si to spolu po diskotéce rozdali opilý vzadu za klubem a počali mě. Dostal jsem jméno Florentin po Florencii, kam měla máma odjet na první velkou kampaň, aby mohla dělat modelku. Inu neodjela, narostl jí pořádný pupek a já dostal to jméno jako připomínku toho, co by mohla mít, kdyby do sebe nenalila tolik tequily. Smutná story, ale byl jsem na světě a oni se s tím museli nějak popasovat. Po neslavné svatbě na radnici, kterou máma tátovi celej život vyčítala, protože měla ošklivé taftové šaty, protože do jiných se v devátém měsíci už nevešla, se i se mnou nastěhovali k mému dědovi Pablovi. Myslím, že by se ani nikdy nevzali, ale neměli kde bydlet a děda trval na tom, aby se vzali, jestli chtěli bydlet pod jeho střechou, on byl dědek celej takový miloučký stvořeníčko, které kouřilo jedno podomácku ubalenený cigáro za druhým. Mámu moc nemusel a ona jeho taky ne, ale mě měl rád, i když mi to často dával najevo zvláštními způsoby.
Vychovával mě hlavně on. Táta dělal v docích, jezdil lovit ryby na širé moře a nebýval často doma a máma toho využívala, aby si užívala svobodného života a zatímco ona někde hýřila mládím a radostí, dědek doma nadával, jaká je to puta ingrata a madre incapaz. Abuelo v tom měl jasno a jestli čekáte, že on se o mě staral vzorně, tak ne, to teda fakt ne.
Děda byl ten typickej dvoumetrovej chlap, kterej prohrával důchod na automatech, sázel na psí zápasy, hulil jako fabrika a klopil vyšší ligu, ale vždycky se postaral, abych měl sladkou, pomerančovou limonádu a teplou paellu k večeři. Taky hodně šmelil. A kradl. A podváděl. V kartách s tím doktorem, který si záměrně vybíral zámožné pacienty, na úřadech, kde byl vedený jako hluchoněmý invalida, na daních, kde sám sebe označoval za samaritána a vůdce vlastní církve, jen aby ušetřil prycha na další sangriu. Byl nerudnej, hodně nadával, hodně si stěžoval na ten hroznej svět, ale byl to taky on, kdo neváhal jít pomoct sousedovi opravdit střechu po prudkých bouřích nebo dát peníze té svobodné matce od vedle, která byla sama se třemi dětmi. Možná to byl dědek, kterej si ohýbal pravidla podle sebe, ale nikdy nesoudil a místo keců prostě šel a pomohl. Nebál se dělat špatný věci a neváhal dělat ani ty dobrý.
Vyrostl jsem s ním ve všech těch zapadlejch, smrdutejch pajzlech, hospodách, putikách, závodištích, uličkách páchnoucích močí a se všemi těmi karikaturními postavičkami z jeho okolí. Naučil jsem se od něj ledacos, jak zfalšovat něčí podpis, jak rozměňovat peníze tak dlouho, až ti ta prodavačka vrátila o dost víc, než jsi jí dal, jak otevřít zámek pinetkou na vlasy, nastartovat auto bez klíčků, fikslovat v kartách i donutit lidi říct ti tajemství, aniž by tě považovali za hrozbu. Léty pilného tréninku jsem se zdokonalil, překonal ho, naučil se triky a kouzla, bavil společnost nebo je donutil vidět cokoliv, co jsem si přál, zatímco jsem je obíral o peníze. Učil mě, že je v pořádku ukradnout té paničce v kožešině perlový náhrdelník, ale není v pořádku ignorovat babku, která nemá peníze na jídlo. S tím jsem rostl. Bohatým ber, chudým dávej, nebo prostě nezavírej oči před realitou, Floppy. Dívej se kolem sebe, ty víš, co je správné.
Máma zmizela, když mi bylo osm. Upřímně mě to zase tolik neranilo, protože jsme spolu nikdy neměli dobrý vztah. Chtěla, abych neexistoval a dařilo se jí mě ignorovat tak vehementně, že bych tomu málem sám uvěřil. Ale Abuelo jen mávnul rukou a řekl, že tu putu stejně nepotřebujeme. Tak jsem zůstávali jen já, on a táta, který se z moře vrael stále zamlklejší a pil stále víc, dokonce víc než Pablo. Nějak jsem to zvládali.
Dokončil jsem základku a nastoupil na střední, měl jsem se vyučit elektrikářem, ale mnohem víc jsem tehdy kšeftoval s trávou a oblboval spolužačky, které milovaly toho grázla ze špatné čtvrti, který se na ně rebelsky ušklíbl a mrkl jedním z těch dvoubarevných očí, zatímco já z nich tahal prachy a tvořil síť prodeje, protože ty zbohatlický děti měly chudáci takovejch problémů! Jo, holky mě milovaly, problémem bylo, že já je rozhodně ne. Že se mi líbí kluci jsem věděl snad odjakživa, ale nebyl jsem hloupej a využil situace, která se nabízela. Tak jsem to měl vždycky. Možná jsem byl občas hajzl, ale nikomu jsem záměrně neubližoval. Bylo mi patnáct a neměl jsem moc rozumu, svět se kolem neměnně otáčel a já neměl plán a možná právě díky tomu jsem nepřišel o tolik, jako všichni ostatní.
Válka se zemí prohnala krutě a rychle. Vojáci, vrtulníky, bomby, panika, chaos. A pak nemrtvý. Hodně nemrtvých. Beznaděj. Možná jsem byl prvně v životě vděčnej, že jsem vyrostl ve slamu, protože když nic nemáš a seš nucenej přežívat za dne na den, máš rázem mnohem větší šanci na život ve chvíli, kdy jde celej svět do sraček. Naučili jsem se schovávat, bojovat, žebrat, krást, podvádět, abys přežil další den, upřímně o kolik se to lišilo od života předtím? Trochu ironie, že ty bohaté holky, které trávou řešily své deprese z rodin, které je otravovaly dobrýma školama a nudily luxusníma večírkama, mizely jedna za druhou i s těmi rodinnými klenoty a bohatou historií, zatímco krysy z kanálu jako my žily prostě dál. Moc se neměnilo, dokud nepřišli vojáci a neodvedli tátu do armády. Nové nařízení. Každý muž od šestnácti do sedmdesáti musí k odvodu. Inspirovali jsem se prý Anglií, ve které všechno funguje, včetně sekání hlav těch, kdo by se rozhodli žít svobodně. Do šestnáctých narozenin mi chyběly dva týdny a dědek přesáhl sedmdesátku minulé léto. Stárnul. Špatně chodil, neustále se zadýchával, třásly se mu ruce, nemohl se sám ani najíst. Dívali jsme se, jak otce odvádějí, trosku s prázdným výrazem, a oba věděli, že už ho nikdy neuvidíme. Přesto, přesto když ke mě naposledy přistoupil a položil mi ruku na hlavu, v jeho očích se něco mihlo. Něco zjihlého, měkkého a hřejivého. "Žij, Floppy. Musíš žít.." 
Tátu jsem už nikdy neviděl. Bylo těžké ignorovat ten tíživý fakt, že za dva týdny jsem měl být na řadě, i když jsem odmítal nastoupit. Nechtěl jsem bojovat, nemohl a navíc, kdo by se o Abuela postaral? Oba jsem věděli, že beze mě zemře. 
Začal jsem plánovat. Věděl jsem, že skrývat se s ním a zároveń nás oba uživit, bude náročné, ale odmítal jsem to vzdát. Byl jediný, koho jsem měl a odmítal ho nechat samotného. Staral se o mě celý život a já mu to chtěl oplatit. Měl jsem schopnosti, zjistil jsem to hned na počátku války, kdy jsem omylem naběhl do toho elektrického plotu, který kolem naší čtvrti rozhodně nebýval a místo usmažení ho vyzkratoval. Trochu jsem se to naučil ovládat, ale o kontrole rozhodně nemohla být řeč. Plánoval jsem, hledal místo, kam ho schovat, střádal zásoby, zbraně. Pozoroval mě neklidnýma očima, kouřil cigarety bez filtru a mlčel. Dlouho mlčel. Jednou večer, když jsem mu nadšeně vyprávěl, kolik už mám věcí a že to určitě zvládneme, mi začal vyprávět o babičce Marii. Když jsem se narodil, už nežila. Mluvil dlouho, jeho tvář byla podivně jemná a vzdálená, vyprávěl, jak se poznali, zamilovali, jak měli krásný život, narodil se jim syn, postavili domek. A pak babička dostala tu nemoc. Pomalu umírala a dělala dědovi zásoby, aby to bez ní zvládl. Psala seznamy, mrazila jeho oblíbená jídla, uklízela, třídila věci. Byla vždycky tak klidná a veselá, bezstarostná, ale rázná. Jako ty, Floppy. Poslouchal jsem ho, společně jsme vzpomínali na mé dětství, smáli se, dobírali si jeden druhého. Bylo mi sotva šestnáct, nechápal jsem, že tím se se mnou loučí. Když jsem se druhý den ráno probudil, v domě už nebyl, jeho postel byla prázdná, pečlivě uklizená, na stole leželi seznamy, kde jsou urkyté peníze, kde jsou mapy, za kým jít pro benzín a komu rozdat nábytek, který v době zůstal. Poslední řádek byl napsaný roztřeseným písmem a dvakrát podtržený. 
Žij, Floppy. Musíš žít.
Věděl, že můj plán byl dětský a naivní. Nikdy bychom nepřežili, nemohl chodit, nemohl mi pomoct, naopak ji potřeboval a rozhodl se, že pro mě nebude přítěží. Nevím, jak skončil, ale jak znám našeho dědka, ten sabotážní výbuch u městké brány, kde jedno z těl nedokázali identifikovat, by byl přesně jeho styl.
Netruchlil jsem, Abuelo takovej nebyl a já taky ne. Sebral jsem zásoby, které mě nechal nashromáždit jen proto, abych mohl odejít svobodně a klidně. Španělsko jsem nechal daleko za zády, když jsem se vypravil pryč, daleko, bylo mi jedno, kam jsem šel, neměl jsem cíl, neměl jsem plán a bylo to v pohodě. Naučil jsem se tak žít, ze dne na den, z hodiny na hodinu, dělat špatný věci špatnejm lidem a taky ty správný těm dobrejm. Bavil děti svými kouzelnickými triky, okrádal bohaté paničky se svým šarmem, viděl moře, zasněžené kopce, nekonečnou poušť, hluboké lesy, pole, louky, prostě šel, šel a chodím dál a dál.
Prostě žiju. Protože spolu se mnou tak mohou žít i oni.
Florentin Rivera 24QX
Florentin Rivera
Florentin Rivera

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 06. 08. 24

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru